CFSAS

17.8.2018

1. Mistrovství České republiky v paddleboardingu má své Mistry

Tento víkend se na Vranovské pláži odehrálo historicky 1. Mistrovství České republiky ve dvou Stand up paddleboardových disciplínách long distance a sprint. Stupně vítězů v absolutní klasifikaci (SUP) ovládli jihočeští paddleboardisté. Kategoriím nafukovacích (iSUP) boardů jasně vévodili jihomoravští závodníci v závěsu s nymburskými.

V sobotním „technical race“, technickém závodě kolem bójek, si pro titul Mistr SUP dojel českobudějovický Tomáš Vaněček (1986, BUDESPORT České Budějovice), na druhém místě do cíle dorazil David Raab (1969, NSP CZ) z Prahy a na třetím místě plzeňský závodník Ondřej Petrák (1993, TJ Prazdroj Plzeň). V kategorii nafukovacích plováků titul Mistra „iSUP“ vybojoval ve velmi těsném souboji brněnský surfař Aleš Kuchyňka (1977, Kiboko), druhé a třetí místo ukořistili nymburští kolegové Dan Drahokoupil, (1991, Magna S.U.P. Nymburk) a Tomáš Hrůza (1986). Titul Mistryně SUP si vyjela Lucie Fialová (1989, NSP CZ) z Českých Budějovic, druhá dojela Kateřina Kuchyňková z Brna (1989, Kiboko), která se zároveň stala Mistryní kategorie nafukovacích iSUP plováků, na třetím místě se umístila pražská Markéta Dubská (1990, KVS Tambo Team).

Druhý den se čeští paddleboardisté vydali na start na palubě výletní lodi Poseidon k zátoce pod hradem Bítov, odkud byl odstartován vytrvalostní dvanáctikilometrový závod „long distance“. V elitní kategorii si pro titul Mistra SUP dojel opět Tomáš Vaněček před v těsném závěsu finišujícím Martinem Novákem (1991, SK Vltava Český Krumlov) a na třetím místě se umístil Jaroslav Soukup (1974, S4), všichni tři z Českých Budějovic. V kategorii nafukovacích paddleboardů jako první protnul cílovou čáru Aleš Kuchyňka a získal tak i druhý titul Mistra iSUP, na druhém místě do cíle dojel jeho týmový kolega Michal Budík (1978, Kiboko), třetí místo získal Filip Kyral (1981). V ženách si pro svůj druhý mistrovský titul SUP dojela na prvním místě Lucie Fialová, na druhém místě Kateřina Kuchyňková (vítězka kategorie iSUP) a třetí místo získala maďarská jezdkyně Eva Berekalli (1976). V kategorii iSUP ženy se dále na druhém místě umístily Jana Hrubá (1985, Záhorácké tambáčky) a na třetím místě Zuzana Klopacz (1965, Tambo).