CFSAS

28.8.2018

Český pohár ČFSUP 2018 se nezadržitelně blíží do finále

Druhý ročník seriálu závodů Český Pohár ČFSUP, který se skládá z pěti závodních víkendů, po svém čtvrtém závodním víkendu vstoupil do finální fáze. Zbývá vrcholný závod sezóny – Krumlovský vodácký maraton, který rozhodne o celkovém vítězi Českého poháru v tomto roce. Níže rekapitulujeme současný stav závodního pole jak v celkových výsledcích o titul Šampiona a Šampionky Českého poháru, tak jednotlivých disciplín long distance, technical race a sprint.

Ve čtvrtém závodě ČP vtrhl do startovního pole letošní Mistr ČR ve všech kategoriích Tomáš Vaněček. Díky dominanci na Vranově se zařadil na třetí místo v první pětici závodníků, kteří stále ještě mají teoretickou šanci stát se celkovým vítězem. Zatímco v první polovině sezóny neporazitelný Braňo Šrámek a Tomáš Vaněček musí na „Krumlováku“ k zisku trofeje zvítězit, dosavadnímu lídrovi poháru Ondřeji Petrákovi stačí za určitých okolností jen odejít neporažen svými soupeři z první pětky. V případě, že budou poslednímu závodu dominovat zahraniční jezdci, kteří přijedou do Českého Krumlova za účastí v Regional Paddle League, má Ondřej titul v kapse.
V ženské kategorii je po závodě Mistrovství ČR na Vranově, ve kterém své bodové konto patřičně obtěžkala Lucie Fialová, o vítězce letošního ročníku již rozhodnuto. Na druhé místo se však může po skvělém výkonu vyšvihnout i kterákoliv ze závodnic první pětice.

 

 

 

 

 

 

 

 


O držitelích titulů ve SPRINTu a TECHNICAL RACE se rozhodlo již během posledního klání v těchto disciplínách na Vranovské pláži.
Český pohár ČFSUP 2018 proto již v těchto kategoriích zná vítěze dílčích disciplín. O vítězi v LONG DISTANCE rozhodne až Krumlovský maraton, který opět poskytne jezdcům (jakožto finálový závod disciplíny) dvojnásobný bodový příděl.

SPRINT

Při neúčasti dosavadního lídra pořadí Honzy Vlčka se na první místo prodral a vítězem Českého poháru ve SPRINTu se stal Ondřej Petrák z TJ Prazdroj Plzeň. Stříbrnou příčku vybojoval David Raab a odsunul tak dosavadního brněnského lídra Honzu Vlčka na bronzovou příčku.
Poněvadž očekávanému útoku na triumf v této disciplíně zabránilo zranění vítězky předposledního závodu Kristýny Babiánkové, královnou letošních sprintů v Českém poháru se stala Iva Dundová, hájící barvy jihočeského BUDESPORTu. Na druhé místo se před Kristýnu vyhoupla Lucie Fialová, která však již v sezóně spolehlivě dominující Ivu nemohla v posledním závodě ohrozit.
TECHNICAL RACE

V celkovém pořadí divácky nejzajímavější disciplíny – technického závodu, který se jezdí na klikaté trati kolem mnoha bójek, a ve kterém během závodu dochází k divokým situacím a mnoha zvratům, nezůstal po posledním závodě kámen na kameni. Při neúčasti Braňo Šrámka pro sebe spolehlivým výkonem na Vranovské pláži získal tučný bodový příděl David Raab (NSP.CZ) a stal se tak vítězem Českého poháru v TECHNICAL RACE. Na stříbrnou příčku se po nervy drásajícím vranovském finiši prosadil Ondřej Petrák a odsunul tak Petra Cempera až na pozici bronzovou.
Mezi ženami přesvědčivým způsobem svoji dosavadní první pozici v Českém poháru TECHNICAL RACE uhájila Lucie Fialová – členka týmu NSP.CZ a vítězka posledního vranovského závodu. Na druhé místo se vyhoupla před třetí Kristýnu Babiánkovou brněnská mistryně ČR nafukovacích plováků Kateřina Kuchyňková.
LONG DISTANCE

Mimořádně vyrovnaný dvanáctikilometrový čtvrtý závod Českého poháru v LONG DISTANCE z Bítova na Vranovskou pláž zamíchal pořadím disciplíny a rozdal karty před finálovým závodem v Českém Krumlově. Nejblíže k titulu má plzeňský lídr celkového pořadí Ondřej Petrák, s malým náskokem před v prvních třech závodech dosud neporaženým Branislavem Šrámkem. Z hloubi pole může jejich pozici však v případě jejich neúspěchu v Krumlově ohrozit i aktuálně čtvrtý David Raab, teoreticky při shodě mnoha příznivých okolností i Jarda Soukup a Martin Novák …
Na titul vítězky Českého poháru v LONG DISTANCE může v posledním závodě dosáhnout kterákoliv z děvčat na prvních pěti pozicích průběžného pořadí. Největší favoritkou Krumlovského závodu bude nejspíše obhájkyně loňského prvenství Iva Dundová, která se pokusí sesadit z vytrvalostního trůnu Lucii Fialovou, jíž stačí k obhajobě doposud vedoucí pozice jakákoliv pozice na stupních vítězů jihočeského závodu.
Nejlepšími juniory Českého poháru 208 jsou Kristýna Babiánková a Tomáš Kolářík, v seniorské kategorii hrají prim David Raab a maďarská závodnice Eva Berekalli.

Celé tabulky s aktuálním pořadím a body najdete zde: https://cfsup.cz/cesky-pohar-2018/

Hodnocení seriálu ČP ČFSUP 2018

Celkové výsledky seriálu ČP ČFSUP budou v souladu s propozicemi vyhlášeny v jednotlivých disciplínách a souhrnně, do celkového hodnocení se započítávají následujícím klíčem:

disciplína                                počet závodů              započítává se                                                 .
LONG DISTANCE                           5                      součet 4 nejlepších dosažených výsledků
TECHNICAL RACE                          4                      součet 3 nejlepších dosažených výsledků
SPRINT                                            4                      součet 3 nejlepších dosažených výsledků
CELKOVÉ HODNOCENÍ              13                    součet 6 nejlepších dosažených výsledků

Výsledky jednotlivých závodů v kategorii budou započítány v případě účasti nejméně 3 závodníků dané kategorie v příslušném závodě.

  • Z každého závodu v dané disciplíně bude do celkového hodnocení závodníkovi započten maximálně jeden výsledek (v případě souběžného startu ve více třídách).
  • V případě shodného bodového zisku více závodníků rozhodne o pořadí vyšší počet vyšších dosažených bodových výsledků a v případě shody následně nižší součet časových odstupů od vítěze v započtených závodech.
  • Výsledky v celkovém hodnocení budou evidovány a vyhlášeny ve společném hodnocení obou tříd (ELITE+SPORT) v kategoriích MUŽI a ŽENY.

Účast závodníků v závodech Českého poháru ČFSUP 2018 není nijak omezena. Do hodnocení všech jednotlivých disciplín a rovněž i do celkového hodnocení budou zařazeni všichni účastníci závodů, bez ohledu na jejich státní příslušnost a členství v národních sportovních federacích či samostatných klubech.