Napříč Prahou přes 3 jezy

28.9.2022

Pořadatel: Junák – český skaut

Propozice a další info zde


TRAŤ

Start z vody v úrovni sportovního stadionu na Císařské louce.

1. Jez Šítkovský (u Jiráskova mostu)
Můžete jet jezem, ale je vhodný i k přenášení. Přenášíme po „chodníčku“ vlevo – náplavka je při vyšším stavu vody zaplavena. Pokud se chystáte přenášet i 2. jez, objíždějte Střelecký ostrov zleva. V případě, že budete projíždět 2. jezem, musíte Střelecký ostrov objíždět zprava.

Šítkovský jez
Mapka Šítkovský jez

2. Jez Staroměstský (před Karlovým mostem)
Můžete jet jezem, ale je vhodný i k přenášení. Přenáší se na konci Dětského ostrova po schodech, do plavební komory a z té vyjedete v úrovni pod Karlovým mostem.

Staroměstský jez - přenášení
Mapka přenášení Staroměstského jezu
schema-staromestsky-jez
Mapka průjezdu Staroměstským jezem

3. Jez Helmovský (retardér před ostrovem Štvanice)
Doporučujeme projíždět v kleče, obzvláště spodní část v místě, kde se vaří voda. Retardér není příliš hluboký a při pádu z výšky se můžete zranit.

3. Helmovský jez

Cíl závodu:
6km – Kategorie HOBBY, MEGABOARD a DRAGON BOARD vpravo – Negrelliho viadukt na ostrově Štvanice
9 km – Kategorie OPEN včetně podkategorií jede až k Libeňskému mostu, otočí a vrací se zpět k ostrovu Štvanice, otočí mostní pilíř a přijíždí do cíle – cíl má také po pravé ruce.

Podrobný popis kilometráže a trati ZDE

POVINNÁ VÝBAVA, VÝTAH Z PROPOZIC

Povinná výbava: helma, vesta, doporučené boty
Každý závodník musí být dobrým plavcem a dbát případných pokynů organizátorů na jezech.
Bezpečnost: Akce probíhá v plavební dráze za provozu, všichni účastníci jsou povinni dodržovat ustanovení Pravidel plavebního provozu (PPP). Posádky jsou povinny poskytnout pomoc osobě, jejíž život je ohrožen, i za cenu přerušení závodu.
Celé propozice ZDE

Pravidla: Draftování (jízda za sebou ve vláčku) je povoleno pouze v rámci genderu (muž-muž nebo žena-žena), není dovoleno draftovat za lodí; jízda na kolenou po pádu z paddleboardu max. 5 záběrů a při sjíždění jezů v zájmu bezpečnosti závodníků, poté si závodník musí stoupnout.

Přihlášky: 

Start: Probíhá po kategoriích (při sloučení kategorií do jedné vlny v několika řadách). Pořadatelé si vyhrazují právo sloučit start několika kategorií. Z organizačních a bezpečnostních důvodů může být stanoven start intervalový nebo i jiný. Způsob startu bude oznámen při zahájení závodu.

Signály rozhodčích na jezech

  • Rozhodčí stojí nebo sedí v křesílku Volný průjezd.
  • Rozhodčí něco volá a není mu rozumět Pravděpodobně není čitelné číslo vaší posádky, před průjezdem šlajsny je to nutné napravit a jen pravý háček zavolá své číslo.
  • Rozhodčí ukazuje žlutý praporek POZOR, pod šlajsnou se něco děje, průjezd povolen jen s náležitou opatrností.
  • Rozhodčí ukazuje červený praporek STOP, zakázaný vjezd do propusti, loď u Staroměstského a Helmovského jezu zastaví (i za cenu návratu) před nejbližší žlutou bójí v nadjezí, u Šítkovského jezu u povodní (severní) strany nejbližšího pilíře Jiráskova mostu. Lodě se řadí do zástupu v pořadí, v jakém přijely. Po spuštění praporku vjíždí do propusti v tomto pořadí a s dostatečnými rozestupy. Čas čekání se od výsledného času neodečítá.

DALŠÍ INFORMACE

Parkování pro závodníky je omezené. Na Císařské louce je povolené pouze krátkodobé vykládání lodí. Nejlépe parkovat jinde než na startu a v cíli. „Auto můžete zadarmo odstavit třeba v Podolí nebo na Albertově a přejet na Císařskou louku přívozem, nebo na Novém Smíchově (na 5h) přejet z Anděla na Lihovar, který je přímo u Císařské louky. Pokud auto chcete odstavit beze stresu, co nejblíž Štvanice, nejjednodušší je placené parkoviště na Těšnově, nebo ve svátek zdarma na Na Ovčinách u úřadu MČ Praha 7. Možné je také zaparkovat u botelu Vodník za 30Kč /hod. Doporučená místa jsou vyznačená v mapě.“