CFSAS

14.9.2020

Prague Paddle Fest se přesouvá na rok 2021

AKTUÁLNĚ K PRAGUE PADDLE FESTU OD POŘADATELE:
Letošní 2. ročník Prague Paddle Festu se z bezpečnostních důvodů ruší. Překládá se na rok 2021.
Dvoudenní svátek paddleboardistů, který se měl na pražském Střeleckém ostrově odehrát ve dnech 25. – 26. září 2020, se z bezpečnostních důvodů ruší. Paddleboardisté a jejich příznivci ovšem o klání, na které se tolik připravovali a těšili, nepřijdou, uskuteční se v příštím roce.
Důvodem zrušení festivalu je aktuální epidemiologická situace v Praze, která nám neumožňuje zajistit bezpečný a pohodlný průběh akce. Nejvýznamnějším lokálním ohniskem je právě Praha. Situace je náročná nejen pro domácí sportovce, ale především pro zahraniční účastníky. Většina z nich by měla nařízenou karanténu po návratu z České republiky a museli by podstoupit testy na Covid19.
Konkrétně například Německo kvůli nepříznivé epidemiologické situaci zařadilo od čtvrtka region hlavního města České republiky na seznam rizikových oblastí. O zavedení Prahy na červený seznam uvažuje ostatně celá EU.
Bezpečnost všech účastníků festivalu je pro nás na prvním místě, proto jsme se po dlouhém rozhodování usnesli, že letošní ročník Prague Paddle Festu se neuskuteční. V nejbližší době zveřejníme náhradní termín.”