CFSAS

1.9.2017

Historicky první český team v paddleboardingu vyslaný CFSUP na mistrovství světa ISA Dánsko 2017 je na místě. Iva Dundová, Andrea Moravcová-Meier, Tomáš Vaněčeka a Tomáš Grošup se úspěšně zaregistroval a zahájili trénink.

Historie šampionátů je ale o trochu bohatší. První mistrovství světa pořádané ISA se uskutečnilo v Peru v roce 2012 a pak znovu za rok. V roce 2014 proběhlo v Nikaragui, 2015 v Mexiku a 2016 na Fiji. Letos poprvé navštívilo Evropu, na což jsme už dokázali zareagovat a výsledkem je účast čtyřčlenného reprezentačního týmu.

SUP Denmark

Vytrvalostní závod a sprinty se uskuteční v krásných kulisách kanálů v Kodani a vypuknou  1.září 2017. 4.září se odjede na drsné severozápadní pobřeží do Vorupøru, známé jako ColdHawaii, kde se odjedou technické závody, SUP Surfing  a štafetové závody. Událost vyvrcholí závěrečným ceremoniálem ve Vorupøru dne 10. září.

Tento šampionát je ve své šestiletí historii nejvíce a nejkvalitněji obsazen. Startuje 286 sportovců ze 42 zemí ze všech pěti kontinentů.
Tituly z loňského roku bude obhajovat australan Michael Booth ( SUP long distance), domácí CasperSteinfath ( SUP technicalrace),Zane Schweitzera ( SUP surfing) z Hawaiie, novozélanďankaPenelopeAmstrong ( SUP technicalrace), američankaCandiceAppleby ( SUP long distance) a Australanka ShakiraWestdorp ( SUP surfing). Na startu bude hned několik mistrů světa z minulých let včetně ConnoraBaxtera ( SUP long distance, technicalrace a sprint race) z Hawaiie. Na mistrovství se vrací australan a osminásobný mistr světa Jordan Mercer (prone), který loni pro zranění nestartoval. A své první zlato si budou chtít odvézt další špičkový borci v čele s francouziTituanemPyou, Arturem Arutkinem, bratry Hasuyo, kteří pojedou za své rodné Maďarsko. V to bude Annabela Anderson, FionaWylde nebo PenelopeStrickland a další a další….a my držíme v téhle nabité vřavě palce NAŠEMU TÝMU a můžeme je sledovat 2. září v závodě long distance, 3.září ve sprintu a od 5.září v technicalrace a surfingu na http://isaworlds.com/sup/2017/en/live/  v přímých přenosech, vstupy z MS od naší reportérky Kláry Dobešové na našem Facebooku.

Chtěli bychom poděkovat tímto firmě Alpine Pro která dodala závodníkům oblečení a také Allianz která zajistila cestovní a úrazové pojištění.