Podpora klubům

Podpora při založení spolku pro sportovní kluby
Pomoc s dotacemi
Materiální podpora klubům
Metodická podpora pro vedení tréninku mládeže


Podpora při založení spolku pro sportovní kluby

Připravili jsme pro vás seznam úkonů a vzorových dokumentů, které je potřeba dát dohromady, když chcete založit sportovní paddleboardový klub. Pokud máte zájem založit klub a přihlásit ho pod náš sportovní svaz, obraťte se na nás přes email administrace(zavináč)cfsup.cz

V případě, že jste součástí tělovýchovné jednoty (TJ), je potřeba abyste se obrátili na Výbor TJ, který vám sdělí podmínky založení paddleboardového oddílu. Paddleboardový oddíl, který je součástí TJ se může stát členským klubem ČFSUP. I toto členství je třeba, abyste projednali s Výborem TJ.

Paddleboardový klub, který chce být členem ČFSUP, nesmí být členem žádného jiného sportovního svazu zabývajícím se také sporty spadajícími pod působnost ČFSUP, tedy: stand up paddleboarding, paddleboarding, surfing a SUP-surfing.

Online přihláška a podmínky pro klubové členství najdete zde.

Pomoc s dotacemi

Při rozdělování veřejných financí (státních, krajských i městských) je kladen důraz na organizovanost sportu, tzn. v případě sportovního klubu být členem zastřešující organizace např. mezinárodně ukotveného sportovního svazu, kterým ČFSUP je pro sporty stand up paddleboarding, paddleboarding, surfing a SUP-surfing. A druhým důležitým aspektem je sportovní činnost dětí a mládeže, což znamená mít dostatečně početnou členskou základnu sportovců ve věku do 23 let, pravidelnou tréninkovou činnost, účast na sportovních soutěžích a v neposlední řadě i trenéry.

Členským klubům ČFSUP nabízíme dotační poradenství (pomoc se zpracováním žádosti, konzultace s průběhem i závěrečnou zprávou).

Můj klub

Dotační titul určený sportovním klubům (SK) a tělovýchovným jednotám (TJ) na podporu jejich činnosti:

  • sportovních aktivit dětí a mládeže ve věku od 3 do 23 let,
  • zabezpečení sportovní, tělovýchovné a organizační funkce SK/TJ realizujících sportovní aktivity dětí a mládeže ve věku od 3 do 23 let.

Účelem Výzvy není zabezpečení provozu a údržby sportovních zařízení.

Termín vypisování: každoročně září/říjen/listopad
Odkaz na oficiální stránky Národní sportovní agentury
Pokud máte zájem o tuto dotaci, doporučujeme konzultaci již před začátkem sezóny cca v únoru/březnu.

Další dotační tituly na podporu sportu, sportovních akcí nebo soutěží, reprezentace kraje apod.

Dle individuální konzultace.

Materiální podpora klubům

Ve spolupráci s naším partnerem MCSUP, s. r. o. jsme pro členské kluby ČFSUP schopni zprostředkovat vhodný sportovní materiál (mládežnický i pro dospělé závodníky) za výhodnějších podmínek.

Metodická podpora pro vedení tréninku mládeže