CFSAS

17.6.2018

Aktuální vývoj na žebříčku ČFSUP 2018

Po absolvování první části sezóny se řádně zamíchalo pořadí na vrcholu žebříčku.
Aktuální tabulky českého rankingu ČFSUP najdete zde.

Poté co z bodování vypadly mezinárodní závody z loňského jara, na kterých byla mimořádně úspěšná Kristýna Babiánková, dámskému pořadí opět dominuje Iva Dundová, byť jen s malým náskokem. Třetí pozici již pevně uchopila letos spolehlivě nejméně bronzová Lenka Tůmová, která se dosavadní tradiční dvojici rivalek přibližuje mílovým tempem, o čemž všechny přítomné přesvědčila svými výkony na 1.závodě závodě Českého poháru ČFSUP na Mácháči. Dokáže i v Brně odrazit útok nyní až čtvrté Lucie Fialové?

Mužské pořadí má i přes zdravotní potíže v začátku sezóny svého krále stále v Tomáši Vaněčkovi. Jeho náskok je zatím obrovský, a pokud naskočí do rozjeté sezóny, nemusí se o svoji první pozici, na kterou se jistě bude chtít prodrat letos doposud na většině závodů z českých borců výrazně nejrychlejší Braňo Šrámek, zatím obávat. Možné vítězství ve všech třech disciplínách blížícího se 2.závodu Českého poháru v Brně by Braňa mohlo vynést na vedoucí pozici. Jardu Soukupa čeká nelehká obhajoba dosavadní druhé pozice, o kterou by jej mohl brzy připravit také David Raab, Ondra Petrák nebo Tom Grošup, který sbírá zkušenosti (a body) na závodech EUROTOUR, která vstoupila do finální fáze a v následujících 3 týdnech (Bilbao, Hossegor, Scharbeutz) bude v případě úspěchu zdrojem bohatého bodového přídělu.

Pro upevnění pozice na špičce leaderboardu je klíčovým úspěch v mezinárodních závodech, kde se rozděluje velký bodový příděl. Naši nejlepší jistě vyrazí po vzoru Grošáka na EUROTOUR nebo ALPS TOUR získat nejen čerstvý bodový příděl, ale i změřit své síly se zahraniční konkurencí a nabrat cenné zkušenosti ze závodů v prostředí, ve kterém se konají mezinárodní šampionáty, tolik odlišném od klidných vnitrozemských vod, prostých mořských vln a silných oceánských proudů a větrů.

Protože pořadí v rankingu je dáno 6 nejlepšími výsledky za poslední rok, dochází s nástupem nových závodníků i k radikálním změnám na přelomu první a druhé desítky, do které se nyní dere „mladá“ krev. Zejména v dámské kategorii je prostor pro nástup nových hvězdiček více než dostatečný. Poslední závody kategorie SPORT (nafukovací plováky) přivedly na start hned několik nadějných borců, na kterých si staří matadoři prozatím vylámali zuby.